Historie našeho působení


Kulturní klub ve Společenském domě Bruntál

Po diskusi se starostou Bruntálu Petrem Rysem, jsme požádali město Bruntál o pronajmutí volných prostor vedle Společenského domu. Našim záměrem bylo vytvoření kulturního centra, v kterém by se pořádaly koncerty, vzdělávací akce a další činnosti podporující kulturní rozvoj města Bruntál. Zároveň by dle nás tento projekt velice dobře zapadal do konceptu Společenského domu, jakožto hlavního pořadatele většiny kulturních akcí města. Plánovali jsme na vlastní náklady zajistit vybavení pro osvětlení a ozvučení. Tímto vybavením disponujeme. Stejně jako kontakty na kvalitní umělce. Zkušenosti v tomto oboru máme dlouholeté.

Celkem by se naše investice do projektu vyšplhala až do řádu statisíců. Navrhli jsme pouze symbolické nájemné 1000 Kč za rok včetně poplatků za elektřinu a to právě z důvodu vysokých provozních investic a obrovského přínosu klubu pro město samotné.

Druhým přihlášeným byla prodejna pečiva. Ta nakonec vyhrála. Důvodem byla vyšší cena nájemného.

Pro nás je to velké zklamání. Měli jsme za to, že kulturní klub takového formátu má pro město větší hodnotu než prodejna pečiva. Více naleznete v přiložené dokumentaci.

Příspěvek vložen dne 14.11.2017

Opihrátky

Ve čtvrtek 31. 8. 2017 proběhla v Městském parku v Bruntále akce s názvem Opihrátky aneb malujeme proti násilí a drogám. Na děti čekaly různé zábavné i naučné aktivity. Nejzáživnějším stanovištěm byla bez pochyby balonková malba pomocí bitvy, dále na děti čekalo vytvoření záložek do knížky, pilotování jedinečného házedla nebo výuka hry na africké nástroje. Během akce proběhlo i několik interaktivních her.

Příspěvek vložen dne 14.11.2017